<

Hiperbaryczna komora tlenowa


Terapia tlenowa w komorze hiperbarycznej

Serdecznie zapraszamy do korzystania z hiperbarycznej komory tlenowej dostępnej w naszym Centrum Leczenia Tlenem w Chorzowie na Śląsku. Ta stosowana od lat metoda ma szereg udowodnionych naukowo, dobroczynnych właściwości, które pozytywnie wpływają na ludzki organizm. Poddawanie ciała działaniu tlenu pod odpowiednim ciśnieniem, wyższym niż to, w którym przebywamy na co dzień, pozwala pozbyć się wielu uciążliwych dolegliwości. Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej z powodzeniem stosowana jest zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Komora hiperbaryczna — co to jest?

Aby przeprowadzić zabieg terapii tlenowej, należy umieścić Pacjenta w specjalnej komorze zwanej hiperbaryczną. Jest to rodzaj kapsuły, umożliwiającej stanie lub położenie się, a następnie — oddziaływanie na ludzkie ciało stężonym tlenem dozowanym pod wysokim ciśnieniem. Taki seans pozwala na przenikanie cennego gazu do wszystkich, także nieukrwionych części organizmu. Dostarczony w ten sposób tlen odżywia komórki, przyspieszając procesy gojenia i regeneracji. Warto przy tym wspomnieć, że pierwowzory komór hiperbarycznych pojawiły się już w XVII wieku, a na większą skalę zaczęły być stosowane w Europie w XIX wieku.

Co daje komora hiperbaryczna?

Dzięki poddaniu Pacjenta działaniu tlenu w komorze hiperbarycznej możliwe jest leczenie wielu, także zagrażających życiu chorób i stanów. Do najczęstszych sytuacji, gdy jest stosowana, można zaliczyć:

  • chorobę dekompresyjną, kiedy w organizmie gromadzą się pęcherzyki azotu, mogące prowadzić do uduszenia,
  • zatrucie tlenkiem węgla,
  • różnego rodzaju zatory gazowe po zabiegach i operacjach,
  • urazy i niedokrwienia,
  • martwicze choroby skóry i innych tkanek,
  • ciężkie oparzenia,
  • głuchota.

Komora hiperbaryczna dla dzieci — jakie ma opinie?

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej jest wykorzystywana także w leczeniu dzieci. Ma doskonałe opinie, jeśli chodzi o zastosowanie jej u młodych Pacjentów z autyzmem, ponieważ pozwala poprawić koncentrację i zdolności poznawcze. Dlatego też serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszego Centrum Leczenia Tlenem w Chorzowie na Dolnym Śląsku wszystkich, którzy chcieliby przekonać się o jej skuteczności. Zapraszamy!


Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas!

531 450 207
501 587 502


lub odwiedź nas w naszej siedzibie znajdującej się w Chorzowie!


Skontaktuj się z nami