Tlenoterapia Autyzm

Przez wiele lat nie było jasne, w jaki sposób ma przebiegać terapia osób chorych na autyzm. Dziś, dzięki licznym badaniom nad przyczynami tego zaburzenia, zaczęto wprowadzać coraz skuteczniejsze metody terapeutyczne. Chociaż nie mogą one całkowicie wyleczyć Pacjenta cierpiącego na autyzm, to tlenoterapia stanowi znakomity sposób na łagodzenie jego objawów. Okazuje się bowiem, że dotlenienie komórek mózgu pomaga w efektywnym leczeniu zaburzeń autystycznych.

Wykorzystanie tlenoterapii w łagodzeniu objawów autyzmu

Badania nad układem nerwowym i funkcjonowaniem mózgu człowieka doprowadziły naukowców do stwierdzenia, że znaczącym czynnikiem, również w terapii autyzmu, jest efektywne dostarczenie komórkom nerwowym budującym mózg (neurony) tlenu. Taki odpowiedni poziom ich dotlenienia może nastąpić jedynie przy wykorzystaniu komory hiperbarycznej. Tlenoterapia to metoda, która dostarcza tlen wszystkim komórkom budującym nasz organizm — nie tylko neuronom — dlatego ma ona kompleksowy wpływ na Pacjentów z autyzmem.

Tlenoterapia autyzmu w komorze hiperbarycznej

W naszym centrum w Chorzowie prowadzimy tlenoterapię dla osób dotkniętych spektrum autyzmu. W tym celu wykorzystujemy nowoczesną komorę hiperbaryczną, dotleniając komórki nerwowe, a tym samym pozytywnie wpływając między innymi na zdolności komunikacyjne, koncentrację, rozumienie związków przyczynowo-skutkowych czy nawet apetyt. Interesuje Cię tlenoterapia w celu łagodzenia objawów autyzmu? Skontaktuj się z nami!


Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas!

531 450 207
501 587 502


lub odwiedź nas w naszej siedzibie znajdującej się w Chorzowie!


Skontaktuj się z nami